چرا بیست تا سی سالگی مهم است؟ در شیراز

کارگاه مدیریت مالی فردی
۱۳ شهریور ۱۳۹۶
وقتی برای خویش – نشست اول
۲۴ آبان ۱۳۹۶

چرا بیست تا سی سالگی مهم است؟ در شیراز

سمینار «چرا بیست‌تاسی سالگی مهم است؟» در شیراز برگزار خواهد شد.

لینک ثبت‌نام:

http://www.shirazevents.ir/bistasi

ما در بیست‌سالگی و بیست و چند سالگی گمان می‌کنیم «شغل بعداً سر می‌رسد، ازدواج بعداً اتفاق می‌افتد، بچه‌ها بعداً به دنیا می‌آیند، حتى مرگ بعداً به سراغ‌مان می‌آید»… دوره‌ای که هر بزرگسالی برای رسیدن به بزرگسالی خود، بی‌شک آن را تجربه و سپری کرده است و هر کودکی احتمالاً روزی آن را تجربه خواهد کرد.

در شرایطی که بسیاری از ما تا سى‌سالگى کاری را شروع می‌کنیم، ازدواج می‌کنیم یا با شریک آینده زندگی خود آشنا می‌شویم , بیشترین تغییر شخصیت در قیاس با هر زمان دیگرى در زندگى طى دهه بیست سالگى اتفاق مى‌افتد، آنگاه جای شگفتی بسیار است که چرا ۲۰ تا ۳۰ سالگی را جدی نمی‌گیریم!
و این چنین است که چند سال مهم و کلیدی از زندگی‌ بسیاری از ۲۰ تا ۳۰ ساله‌ها مُفت-مُفت می‌گذرد و در نهایت ما با انبوهی از سی‌ساله‌هایی مواجه می‌شویم که هنوز آماده ورود به جهان واقعی زندگی و کار نیستند و بدون حمایت و پول توجیبی پدر و تیمارداری مادر، چه بسا ظرف چند روز تلف شوند.

سی ساله‌هایی که بسیاری از آنها واجد بسیاری از مهارت‌ها نیستند: نه خلاقند، نه هدف دارند، نه حرف زدن و ارتباط برقرار کردن با دیگران را بلدند، نه مدیریت زمان و مدیریت استرس را یاد گرفته‌اند، نه درکی از کار گروهی دارند، نه می‌دانند چه طور حساب و کتاب زندگی‌شان را نگه دارند و… سی ساله‌هایی که هیچ بینشی نسبت به زندگی امروز و فردای خود ندارند.
ما در بیست‌تاسی سالگی خواهیم کوشید به این سؤال فکر کنیم که «چرا بیست تا سی سالگی مهم است؟» و چه می‌توان کرد تا این دوره مهم و کلیدی زندگی افراد، پربارتر و غنی‌تر از آن چیزی شود که می‌توان تصور کرد.

 

 

عناوین و موضوعات:

بیست تا سی سالگی به چه معناست؟

چرا بیست تا سی سالگی مهم است؟

برای خود سرمایه هویتی دست و پا کنید.

دوستانِ دوستانِ دوستان‌تان را جدی بگیرید.

دوستان و خانواده آینده خود را انتخاب کنید.

اسبی برای سواری پیدا کنید.

رشته تحصیلی و تخصص شما چیست؟

شرکت، رییس و همکاران شما کیستند؟

چه کسانی دوستان شما هستند؟

کاری برای انجام دادن پیدا کنید.

روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

مربی یا راهنمایی برای خود پیدا کنید.

ارائه توسط محمد نجفی

  • بنیانگذار «بیست‌تا‌سی» و مربی توسعه فردی

مخاطبان: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بیست تا سی ساله‌ها کسانی که در آینده‌ای نه چندان دور به بیست تا سی سالگی عمر خود می‌رسند کسانی که با بیست‌تاسی‌ساله‌ها سر و کار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *